Previous
Next
Indeks 624507

Filtr do wody DAFI Z ŻYWICĄ JONOWYMIENNĄ

35,67 zł
Brutto
Filtry do wody używane wszędzie tam gdzie woda wymaga uzdatnienia i oczyszczenia. Najczęściej znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych przy przygotowaniu wody pitnej, uzdatnianiu wody w przeróżnych procesach przemysłowych, podczas uzdatniania wody w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych.

Pytanie o cene

Produkt na zamówienie


Zapytaj o cenę

Zostaw nam swój adres mailowy, skontaktujemy się z tobą w celu indywidualnej wyceny.
 
Dostępny

Zamów telefonicznie

(13) 49 40 600

filtr azotowy

Filtr z żywicą jonowymienną zmiękcza wodę usuwając jony wapnia i magnezu powodujące jej twardość. Nadmierna twardość wody jest przyczyną powstawania kamienia kotłowego na elementach grzejnych pralek, zmywarek, czajników elektrycznych i innych urządzeń AGD , powodując większe zużycie środków myjących i piorących

Parametry techniczne:

  • robocza zdolność jonowymienna dla wody o średniej twardości ok 700 (w zależności od twardości wody)
  • wydajność do 7 l/min
  • optymalna temperatura pracy od 20oC do 30oC

Purolite A520E jest silnie zasadową polistyrenową żywicą jonowymienną. Została specjalnie opracowana do usuwanie azotanów z wody przeznaczonej do spożycia. Makroporowata matryca oraz grupy funkcyjne posiadają wysoką selektywność w stosunku do azotanów w szerokim zakresie stężeń, nawet w obecności podwyższonego stężenia jonów siarczanowych. Anionit ten pracuje w formie chlorkowej.

Gdy żywica jonowymienna Purolite A520E we wkładzie zaczyna tracić swoje właściwości jonowymienne wkład należy wymienić lub zregenerować. W tym celu należy przygotować ok.3 litry 10% roztworu jodowanej lub niejodowanej soli kuchennej (rozpuścić 330g soli w 3 l wody).

Wkładów filtrów przepływowych Dafi bezwzględnie nie należy uzytkować dłużej niż 6 miesięcy.

 

Filtr do wody DAFI Z ŻYWICĄ JONOWYMIENNĄ